Статті
16.11.2018
Аудит ІТ інфраструктури - де зариті ваші гроші?
Аудит ІТ інфраструктури - де зариті ваші гроші?

Аудит ІТ інфраструктури - де зариті ваші гроші?


Дуже часто власники або керівники бізнесу не розуміють, навіщо потрібен ІТ аудит, якщо все і так працює? І в більшості випадків звертаються за допомогою за фактом виниклої проблеми, коли втрати для бізнесу вже неминучі.

Наведемо реальний приклад:

Власник бізнесу не бачив необхідності у використанні додаткового сервера для резервного копіювання бази 1С і по-старому бекапи робилися вручну на один з комп'ютерів локальної мережі. При цьому обслуговуванням ІТ інфраструктури компанії протягом багатьох років на підряді займався «ітішнік», чоловік однієї із співробітниць. В один з не дуже хороших днів сервер компанії був атакований вірусом-шифрувальником. Власник звернувся до нас уже з проблемою відновлення роботи сервера, але, на жаль, дані за кілька років були втрачені безповоротно. Щоб все відновити, працівники бухгалтерії на протязі декількох місяців вручну переносили дані з паперової документації в електронний вигляд. Інформація про поточні угодах була повністю загублена і її довелося запитувати у контрагентів. Фактично, весь цей час робота компанії була паралізована, що призвело до великих фінансових і репутаційних втрат.

Цієї проблеми можна було уникнути якби власник заздалегідь зайнявся перевіркою та поліпшенням роботи ІТ системи.

Але як зрозуміти, коли аудит ІТ інфраструктури необхідний, щоб уникнути ризиків втрати інформації, підвищити ефективність роботи компанії і відмовостійкість системи в цілому, якщо Вам нема з чим порівняти і Ви не дуже розумієте, як повинно бути?

Є простий спосіб з'ясувати це. Дайте відповідь на кілька питань:

 • У Вас відсутній опис і логічна схема побудови Вашої ІТ інфраструктури, Ви не знаєте як відбувається резервне копіювання інформації?
 • Ви хочете оптимізувати витрати на інформаційну систему компанії і отримати ефективне ІТ супровід?
 • Хочете побачити «вузькі місця» ІТ системи, які піддають ризикам роботу Вашого бізнесу і можуть призвести до втрат і збитків?
 • Хочете з'ясувати робота яких IT сервісів найбільш критична і на що потрібно зробити основний акцент?
 • Вам потрібно перевірити, наскільки якісно виконується технічне обслуговування комп'ютерної техніки?
 • Для Вас важливо наскільки співробітники задоволені ІТ сервісами які вони використовують щодня в своїй роботі і якістю роботи системного адміністратора?
 • Ви витрачаєте значні суми на IT і хочете, щоб Ваші гроші використовувалися раціонально і ефективно?

Якщо хоча б на одне з цих питань Ви відповіли «Так», то професійний ІТ аудит просто необхідний. Щоб зрозуміти, який саме ІТ аудит Вам потрібен, давайте розберемося з його видами.

Види ІТ аудиту. Які бувають і який потрібен вам?

Результати ІТ аудиту можуть бути різними, в залежності від виду. Ми коротко розповімо, про типах аудиту і те, чим вони будуть корисні вашому бізнесу.

 • Первинне обстеження. Це збір всієї основної інформації про вашу ІТ інфраструктури, її роботі, обладнанні і його технічний стан. Така робота не включає аналіз відомостей і вироблення рекомендацій для власника бізнесу.

 • Технічний аудит. В ході роботи фахівці збирають і впорядковують інформацію, надають експертні рекомендації як оптимізувати роботу вашої інформаційної інфраструктури.

 • Аудит бізнес процесів, пов'язаних з ІТ інфраструктурою. Це аналіз того, як відбуваються бізнес процеси, в яких задіяна електроніка та інформаційні технології. В ході аудиту визначають співробітників, відповідальних за процес. Також з'ясовують, наскільки якісно обслуговують комп'ютерну техніку та комплектуючі, ПЗ.

 • Аудит конкретного критерію. Аналіз інфраструктури під певним «кутом зору». Фахівці визначають ризик збоїв, ймовірність втрати інформації, оцінюють продуктивність всієї системи.

 • Комплексний аудит. Дозволяє об'єктивно оцінити всі сторони функціонування ІТ системи компанії.

Як вибрати аудитора для вашої компанії?

Припустимо, ви визначилися з тим, які відповіді ви хочете отримати в результаті. Наступне питання, як вибрати компанію, яка проведе аудит?

Щоб прийняти правильне рішення, дотримуйтесь декількох правил:

 • Довіряти варто тільки компанії з підтвердженим досвідом роботи в сфері ІТ. На сайті повинні бути відгуки клієнтів. Причому не загальні фрази, а рекомендаційні листи конкретних компаній, з інформацією, яку можна перевірити.

 • Дуже важливо, то, як спілкується з клієнтом потенційний виконавець. Представник IT компанії повинен з'ясувати, які проблеми ви хочете вирішити і які вигоди отримати від рекомендацій. На основі цієї інформації вам запропонують оптимальну програму аудиту.

 • Компанія може надати приклади того, як вирішені проблеми її клієнтів за допомогою аудиту.

 • Ще один важливий момент - конфіденційність. Солідні аудитори підписують договір про нерозголошення інформації, отриманої в ході аудиту. Тільки після цього починається робота.

Впровадження результатів IT аудиту

За підсумками ІТ аудиту ви отримаєте звіт - це і є інструмент для підвищення продуктивності роботи компанії і зниження ризиків. Все залежить від того, наскільки правильно компанія реалізує рекомендації аудиторів.

Можливі дві стратегії:

 • самостійна реалізація (дешевий, але менш ефективний варіант);

 • подальша співпрацю з IT компанією (дорожче, але дозволяє налагодити ефективний супровід IT інфраструктури).

Ми рекомендуємо зупинитися саме на другому варіанті. Досвід сотень компаній показує: ті, хто залучає досвідчених висококваліфікованих фахівців, отримують в рази кращі результати.

Висновки

IT аудит вирішує десятки проблем компанії. Завдяки стабільній роботі ІТ інфраструктури можна скоротити витрати на техобслуговування, знизити ймовірність збоїв і втрати інформації, збільшити продуктивність роботи персоналу.

Від того, яку компанію ви виберете для аудиту, залежить результат і економічний ефект для вашого бізнесу. Тому якщо ви хочете тримати ситуацію під контролем і не переживати про можливі небезпеки і втрати для бізнесу, звертайтеся до професіоналів для проведення аудиту ІТ інфраструктури в Києві.


Отримати комерційну пропозицію

Зручний час дзвінка
-

Консультація фахівця

Консультація фахівця

Зворотній зв'язок

Регистрация

Авторизация